راهنمای استفاده از سیستم امانت

 

يکي از ويژگي هاي سيمرغ، ارتباط آن با سيستم مکانيزه امانت مي باشد. با اين امکان، کاربران سيمرغ و اعضاي کتابخانه خواهند توانست پس از جستجو و بازيابي موارد مورد نظر، از سرويسهاي امانت بهره گرفته و کتابها و اسناد مورد نياز خود را امانت بگيرند. سرويسهاي امانت شامل موارد زير است:

ديدن وضعيت امانت اسناد : با اين امکان، عضو مي تواند از وضعيت امانت هر سند خاص آگاه شده و در صورت تمايل آن سند را براي امانت درخواست کند.

ديدن کارت امانت عضو : با اين امکان، عضو مي تواند کتابهايي را که امانت گرفته ببيند. بديهي است که تمام مشخصات اماني کتابها نيز در دسترس عضو خواهد بود.

ديدن کارت رزرو عضو: از اين طريق، عضو مي تواند ليست کتابهايي را که رزرو کرده با تمام مشخصات آن ببيند.

ديدن کتابهاي در حال مطالعه: در اين حالت عضو مي تواند از اطلاعات مطالعه در محل خود آگاه شود. به عبارت ديگر مشخصات اماني کتابهايي را که براي مطالعه در محل امانت گرفته مي بيند.

راهنماي تمديد و رزور كتاب:

لازم است دانشجويان و اعضا نسبت به تمديد و رزور كتاب مورد امانت شخصا اقدام نمايند. لذا در صفحه جستجوي ساده در قسمت بالاي صفحه گزينه سرويس هاي امانت را انتخاب نموده سپس گزينه اخذ فهرست سيستم هاي اطلاعاتي را انتخاب كرده تا عبارت دانشگاه فردوسي ظاهر شود. سپس در فيلد باركد كارت دانشجويي، شماره دانشجويي خود را وارد نماييد . در فيلد شماره عضويت شماره دانشجويي يا باركد كارت دانشجويي را وارد نماييد. در فيلد كد ميله لازم به درج شماره اي نيست ولي فيلد كلمه عبور تكرار شماره عضويت كه در بالا قيد شده مي باشد . مرحله آخر كليك روي كلمه اتصال مي باشد كه كارت امانت عضو ظاهر مي شود در اين قسمت مي توانيد نسبت به تمديد يا رزرو ويا مطالعه رخدادهاي امانت اقدام نماييد.

درخواست کتابها و اسناد براي امانت يا رزرو: از اين طريق، عضو مي تواند براي کتاب يا سند مورد نظر خود درخواست امانت بدهد. بديهي است اگر کتاب درخواستي او در امانت شخص ديگري باشد، سيستم آن کتاب را براي عضو رزرو می کند. و اما اگر کتاب موجود باشد تا زمان محدودي براي او نگهداري خواهد کرد.

ورود


reload